سیستم عایقی که به خوبی طراحی و نصب شده باشد مزایایی فوری و طولانی مدت را در پی خواهد داشت. عایق‌کاری صحیح از کارکنان، تجهیزات، سیستم‌ها و بودجه شما به خوبی محافظت می‌کند. برخی از مزایای عمده عایق الاستومری عبارتند از:

۱- کاهش هزینه‌های انرژی
۲- جلوگیری از چگالش رطوبت
۳- کاهش ظرفیت و سایز تجهیزات مکانیکی جدید
۴- افزایش راندمان عملکرد فرآیند
۵- کاهش انتشار آلاینده‌ها
۶- ایمنی و حفاظت از کارکنان
۷- عملکرد آکوستیک: کاهش سطح نویز
۸- به حداکثر رساندن بازده سرمایه
۹- بهبود ظاهر
۱۰- حفاظت در برابر آتش

کاهش هزینه‌های انرژی با عایق الاستومری

کاهش هزینه‌های انرژی

سیستم عایقی که به خوبی طراحی و نصب شده باشد مصرف انرژی را کاهش داده و باعث صرفه جویی در هزینه‌های شما خواهد شد. با اجرای عایق الاستومری برای لوله‌ها و سطوح داغ می‌توانید اتلاف گرما را تا ۲۰ برابر کاهش دهید. استفاده از عایق الاستومری همچنین در حفاظت از محیط زیست نیز بسیار موثر است. لوله‌ها و شیرآلاتی که فاقد عایق هستند و یا سیستم‌هایی که عایق آن‌ها معیوب است میزان غیر قابل باوری از انرژی را از دست می‌دهند. برخی افراد تا زمانی که در مورد مزایای عایق و صرفه‌های اقتصادی که برایشان در پی دارد چیزی نمی‌دانند از این بخش که زیرمجموعه تعمیرات و نگهداری است به سادگی عبور می‌کنند. برای اینکه بدانید عایق الاستومری به چه میزان در کاهش هزینه‌های شما موثر است، همین حالا با متخصصان پترو ایلیا تماس بگیرید. ( مشاهده لیست قیمت عایق الاستومری )

عایق الاستومری و بازده سرمایه سریع و موثر

عایق الاستومری و بازده سرمایه سریع و موثر

• کاهش هزینه‌های انرژی یعنی بهبود بازدهی سرمایه (ROI)
• عایق‌کاری می‌تواند مقرون به صرفه‌ترین وسیله برای کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری در صنایع مختلف، کارخانجات و ساختمان‌سازی‌ها باشد.

به دنبال کامل‌ترین خدمات هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و محصولات در کنار شما هستیم. برای دریافت مشاوره در انتخاب و خرید تجهیزات می‌توانید، همین حالا با ما تماس بگیرید.
۰۲۶۳۲۵۶۳۷۹۶

عایق الاستومری یک سرمایه‌گذاری کم خطر است چراکه می‌توان هزینه‌های آن و صرفه‌جویی در هزینه‌های آینده را با دقت زیادی پیش‌بینی کرد. عایق یکی از معدود تکنولوژی‌هایی است که بازگشت سرمایه آن در مقایسه با تجهیزات دیگر و یا روش‌های دیگر تعمیر و نگهداری قابل قبول‌تر ارزیابی شده است. در صورت حفظ سیستم عایق‌بندی، هزینه‌های صرفه‌جویی شده در تمام طول عمر تجهیزات شما ادامه خواهند داشت. در واقع اگر تجهیزات خود را عایق‌بندی نکنید در آینده مجبور می‌شوید تا هزینه‌های بیشتری را بپردازید. غالباً هزینه‌های عایق‌کاری از بودجه تعمیر و نگهداری پرداخت می‌‍شود و بودجه عملیاتی را کاهش می‌دهد، چراکه طول عمر تجهیزات شما بیشتر شده و دیرتر نیاز به تعمیر خواهند داشت. بازگشت سرمایه‌ای که به عایق الاستومری اختصاص می‌دهید بسیار سریع رخ می‌دهد و این مدت زمان اغلب بین ۶ ماه الی ۲ سال می‌باشد.

کنترل چگالش با عایق الاستومری

کنترل چگالش با عایق الاستومری

عایقی که دارای حایل بخار خوبی باشد در کنترل چگالش بسیار موثر است و باعث کاهش ایجاد خوردگی بر روی لوله‌های سرد، داکت‌ها، چیلرها و زهکشی‌های سقف می‌شود. برای اینکه بتوان دمای سطح را بالاتر از نقطه شبنم هوای محیط نگاه داشت، عایق باید دارای ضخامت کافی باشد.

• نگاه داشتن دمای سطح بالاتر از نقطه شبنم
• جلوگیری از آسیب‌های هزینه‌بردار ناشی از رطوبت به متریال‌های ساختمان
• جلوگیری از رشد کپک و قارچ
• کاهش هزینه‌های انرژی برای چیلرهای عملیاتی و تجهیزات برودتی

برخی افراد می‌پرسند که عایق الاستومری چگونه می‌تواند به کنترل چگالش کمک می‌کند؟ زمانیکه دمای لوله‌ها و تجهیزات پایین‌تر از دمای محیط باشد، رطوبت موجود در هوا بر روی سطح عایق و یا درون آن و یا بر روی سطح لوله سرد دچار چگالش و انجماد می‌شود. اگر سیستم و تجهیزات شما با عایق الاستومری که دارای ضخامت کافی بوده و دارای حایل بخار خوبی است، محافظت نشده باشد، عایق خیس شده و باعث خوردگی می‌گردد، در نتیجه عایق شما ناکارآمد و بی اثر خواهد شد. انتخاب عایق مناسبی که ضخامت کافی و حایل بخاری مناسب داشته باشد موثرترین راهکار برای کنترل چگالش بر روی سطح و یا درون سیستم عایق می‌باشد.

برای اینکه چگالش در سیستم شما اتفاق نیوفتد باید عایق الاستومری که انتخاب می‌کنید دارای ضخامت کافی باشد. استفاده از حایل بخار برای محدود کردن انتقال رطوبت به سیستم از طریق اتصالات، درزها، هنگرها و ساپورترها می‌باشد. طراح سیستم با کنترل چگالش در واقع کنترل مشکلات بالقوه زیر را در دست می‌گیرد:

• کاهش طول عمر و عملکرد سیستم
• رشد کپک و بروز مشکلات سلامتی که ناشی از چگالش آب می‌باشد
• خوردگی لوله‌ها، شیرها و اتصالات که به دلیل جمع شدن آب و ماندن در سیستم عایق رخ می‌دهد

کنترل فرآیند با عایق الاستومری

کنترل فرآیند با عایق الاستومری

عایقی که به خوبی انتخاب و نصب شده باشد می‌تواند بهره‌وری یک سیستم فرآیند را تا ۹۵ درصد یا حتی بیشتر افزایش دهد. می‌توان از عایق الاستومری برای حفظ دمای فرآیند، بهبود کنترل کیفیت محصول و بهبود ایمنی عملکرد سیستم استفاده کرد.

حفاظت از محیط زیست و کاهش انتشار آلاینده‌ها

حفاظت از محیط زیست و کاهش انتشار آلاینده‌ها

با استفاده از یک سیستم عایق خوب می‌توان گازهای گلخانه‌ای را کاهش داد. کاهش مصرف انرژی یعنی کاهش آلاینده‌ها (ذرات، ترکیبات آلی فرار، CEs، اکسیدهای نیتروژن، دی اکسید گوگرد، مونوکسید کربن، جیوه و …). همچنین این کار باعث بهبود عملکرد تجهیزات کنترل آلودگی می‌شود.

استفاده از عایق الاستومری باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود که این یعنی سوخت‌های فسیلی کمتری برای تولید انرژی مورد نیاز ما می‌سوزند و این یعنی میزان انتشار گازهای آلاینده‌ای مانند دی اکسید کربن و دی اکسید گوگرد در هوا کاهش خواهد یافت. چون دی اکسید کربن یکی از گازهای گلخانه‌ای عمده و اصلی است در گرم شدن کره زمین نقش اساسی دارد؛ همچنین دی اکسید گوگرد مولفه اصلی باران‌های اسیدی است، در نتیجه می‌‍بینید که عایق الاستومری نقشی موثر در حفاظت از محیط زیست دارد.

البته عایق‌کاری به طور کلی ارتباط مستقیم با کنترل آلودگی ندارد. اگر انرژی ذخیره شود، در نتیجه تمامی آلودگی که ناشی از تولید آن انرژی می‌باشد دیگر وجود نخواهد داشت. با توجه به کاهش مصرف انرژی ناشی از نصب عایق الاستومری و همچنین با توجه به ابزارهایی که برای اندازه‌گیری میزان کاهش انتشار آلاینده‌ها وجود دارد، می‌توان گفت که عایق‌کاری تاثیر قابل توجهی در حفاظت از محیط زیست ما داشته است.

نقش عایق الاستومری در حفاظت از کارکنان

نقش عایق الاستومری در حفاظت از کارکنان

سیستم عایقی که به درستی اجرا شده باشد از کارکنان محافظت می‌کند و از سوختگی‌های تصادفی جلوگیری می‌نماید. عایق حرارتی یکی از موثرترین راهکارها برای محافظت از کارکنان یا کارگرهایی است که با تجهیزات یا لوله‌کشی‌های بسیار داغ یا سرد در تماس هستند. استفاده از عایق الاستومری برای سطوح داغ باعث می‌شود تا دمای سطح، لوله یا تجهیزات به درجه‌ای ایمن‌تر تنزل یابد که همین امر باعث ایمنی بیشتر کارگران شده و از ایجاد جراحات و تبعات بعدی آن جلوگیری می‌نماید. با استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری امروزی به راحتی می‌توان ضخامت عایق را محاسبه کرده و دمای سطوح تجهیزات و لوله‌ها را به درجه‌ای ایمن رساند. بسیاری از کارخانجات و صنایع به دلیل اهمیت زیادی که برای ایمنی محیط کار قائل هستند این موضوع را جدی گرفته و تجهیزات خود را عایق‌کاری کرده‌اند.

حفاظت در برابر آتش‌سوزی

حفاظت در برابر آتش‌سوزی

عایق الاستومری در ترکیب با متریال‌های دیگر به سیستم ضد حریق کمک می‌کند. عایق کردن داکت‌های هوا، لوله‌ها، کابل‌ها و تجهیزات ارتباطی و الکتریکی باعث می‌شود تا تجهیزات شما در برابر آتش‌سوزی مقاوم‌تر شود.

بهبود ظاهر

با عایق‌کاری لوله‌ها، داکت‌ها و سیستم‌های تهویه می‌توانید ظاهری زیباتر و شکیل‌تر را برای ساختمان یا محیط خود ایجاد کنید.

کنترل نویز با عایق الاستومری

کنترل نویز با عایق الاستومری

عایق صوتی صداها و نویزهای منتشر شده در فضا را جذب می‌کند. این عایق تحت استانداردهای جهانی بوده و تاثیر زیادی در آکوستیک شدن محیط دارد. استفاده از عایق صوتی در محیط کار باعث آرامش روانی کارکنان و بهبود ارتباط میان آن‌ها می‌شود.

این یکی از مزایایی است که بسیار گران‌بهاست، چراکه نویز می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سلامتی و بهره‌وری کارکنان داشته باشد. محیط‌های تولیدی و کارخانجات می‌توانند بسیار پر سر و صدا باشند که عدم توجه به این موضوع و انجام ندادن اقدامات لازم در این زمینه می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی عدیده برای کارکنان شود. به علاوه نویزها و سر و صداهای ناشی از تجهیزات، لوله‌ها، سیستم‌های تهویه، تلفن‌ها، رادیوها و … از دلایل عمده‌ای است که باعث نارضایتی کارکنان از محیط کار می‌شود.

می‌توان از عایق الاستومری برای پوشاندن یا محصور کردن منابع تولید صدا و کاهش نویز به حداقل میزان ممکن استفاده کرد. این کار باعث کاهش اضطراب کارکنان، بالا بردن بهره‌وری آن‌ها و افزایش رضایتشان از محیط کار می‌گردد. عایق صوتی باعث کاهش صداها و نویزهای داخل ساختمان و خارج ساختمان می‌شود. یعنی مانع ورود صداهای اضافی از خارج ساختمان به داخل شده و از طنین انداختن صداهای داخل ساختمان نیز جلوگیری می‌کند. هدف از انجام عایق صوتی کاهش نویزهای ناخوشایند منتشر شده از ماشین‌آلات، تجهیزات، خطوط لوله و … می‌باشد. همچنین عایق سطح نویز عمومی در کارخانجات را کاهش داده و شرایط کاری بهتری را ایجاد می‌نماید.