وبلاگ

شرکت پترو ایلیا انرژی از شرکت‌های فعال در زمینه مهندسی و بازرگانی کالا بوده که کیفیت خدمات ارائه شده، این شرکت را تبدیل به یکی از شرکت های پیشرو در زمینه خدمات مهندسی و تامین کالا در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و ساختمان نموده است. در این بخش می‌توانید مقالات آموزشی در زمینه مهندسی و بازرگانی کالا را بخوانید. البته، این مقالات فقط مختص کسب و کارهای آنلاین نیستند و هر کسب و کاری می‌تواند برای یادگیری مفاهیم بازاریابی و افزایش فروش محصولات خود به سراغ آنها برود.
مقایسه عایق سلول بسته الاستومری و عایق پلی الفین

مقایسه عایق سلول بسته الاستومری و عایق پلی الفین

درست است که این دو عایق با روش‌های متفاوتی تولید می‌شوند اما ویژگی‌های فیزیکی مشابهی دارند، که یکی از دلایل آن سلول بسته بودن این عایق‌هاست. هر دو عایق فاقد فیبر و گرد و غبار و غیر سمی هستند. در فرآیند تولید هیچکدام از این عایق‌ها از گاز CFC استفاده نمی‌شود. این محصولات حاوی هیچگونه متریال خام دارای لاتکس یا فرمالدئید نمی‌باشند. ساختار سلول بسته این عایق‌ها باعث شده تا از مقاومت حرارتی خوبی برخوردار بوده و پایداری خوبی در برابر نفوذ بخار آب داشته باشند.

عایق الاستومری سلول بسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عایق الاستومری سلول بسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اولین بار 50 سال پیش بود که متریال‌های عایق الاستومری سلول بسته وارد بازار شد. از آن زمان تا به حال تنوع متریال‌های عایق بسیار زیاد شده و به همین دلیل محصولاتی متنوع در این زمینه نیز تولید شده‌اند. عایق الاستومری سلول بسته در جلوگیری از بروز چگالش، اتلاف انرژی (انتقال حرارت)، تهویه هوا و سیستم‌های خنک‌سازی آب کاربرد دارد. همچنین این عایق از سیستم آب داغ خانگی گرفته تا تولید تجهیزات اورجینال (OEM) مانند خنک‌کننده‌های آب، چیلرها و تجهیزات انتقال هوا، مورد استفاده می‌باشد. تاثیر ثانویه استفاده از عایق الاستومری در صرفه‌جویی انرژی و کاهش آسیب به منابع طبیعی است چراکه با کاهش مصرف انرژی باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای نیز می‌شود.

جایگاه عایق در جهان امروز

جایگاه عایق در جهان امروز

رسانایی حرارتی یکی از ویژگی‌‍های فنی اصلی است، اما هنگام انتخاب متریال عایق نباید فقط این عامل را مدنظر خود قرار دهید. دارا بودن استانداردهای آتش‌سوزی، پایداری مکانیکی (دوام و طول عمر عایق) و راحتی نصب نیازمندی‌هایی هستند که باید حتماً در نظر گرفته شوند. یکی دیگر از موارد مهم محافظت از عایق در برابر نفوذ رطوبت است چراکه رطوبت باعث ایجاد خوردگی در زیر عایق می‌شود. عایق علاوه بر ویژگی‌های حرارتی دارای خاصیت ضد صدا یا ضد نویز هم می‌باشد و می‌تواند بخشی از صداهای مزاحم را نیز جذب خود کند. پترو ایلیا در این مقاله به اهمیت روز افزون عایق و تاثیر آن بر روی تغییرات آب و هوایی و روندهای جهانی می‌پردازد.

چه زمانی عایق الاستومری نیاز به روکش خواهد داشت؟

چه زمانی عایق الاستومری نیاز به روکش خواهد داشت؟

عایق الاستومری با گذشت زمان تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی، اشعه UV، سوء استفاده مکانیکی، مواد شیمیایی خشن و ... قرار گرفته و یا به دلیل نصب ضعیف و نادرست خاصیت عایقی خود را از دست می‌دهد. در صورتی که عایق خاصیت خود را از دست بدهد، انرژی هدر رفته بنابراین تجهیزات شما باید بیشتر کار کنند و همچنین ممکن است که در زیر عایق خوردگی رخ بدهد. به همین دلیل می‌توان با روکش کردن عایق‌های الاستومری طول عمر و دوام آن‌ها را بیشتر کرد.

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با عایق الاستومری

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با عایق الاستومری

سیستم‌های تهویه (HVAC) نقشی اساسی در رفاه و ایمنی فضاهای داخلی ایفا می‌کنند. متریال‌های عایقی که در این سیستم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانند باعث بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان گردند. اگر از عایق درستی برای سیستم‌‌های تهویه مطبوع استفاده نشود نتیجه عکس داشته و کیفیت هوای داخل را تنزل می‌دهد. عایق الاستومری مطلوب برای سیستم‌های HVAC عایقی است که بتواند در برابر رطوبت مقاومت خوبی داشته و اجازه عبور هوایی را دهد که عاری از هرگونه گرد و غبار، کپک و فیبر باشد. عایق الاستومری برای سیستم‌های لوله‌کشی سرد و گرم هم باید دارای چنین ویژگی‌هایی باشد.

بهترین نوار درزگیر برای عایق الاستومری

بهترین نوار درزگیر برای عایق الاستومری

اگر نگاهی به بازار داشته باشید خواهید دید که نوار درزگیرهای مختلفی با برندها و ویژگی‌های متفاوت وجود دارند، اما در ابتدا باید بدانید که چه نوع نوار درزگیری و با چه متریالی برای کاربری شما مناسب است. نوار درزگیر هم مانند عایق الاستومری به صورت سلول بسته و سلول باز تولید می‌شود. البته ممکن است که این محصولات از لحاظ ظاهری شبیه هم باشند اما هر کدام مشخصات و کاربردهای مختص خود را دارند. پترو ایلیا در این مقاله تفاوت‌های کلیدی این محصولات را بیان کرده تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

نحوه صحیح عایق‌کاری لوله‌های انتقال آب

نحوه صحیح عایق لوله‌های انتقال آب

عایق معمولاً وسیله‌ای برای جلوگیری از اتلاف حرارت یا جلوگیری از نفوذ آن می‌باشد. ساختمانی که با انرژی کارآمد طراحی شده باشد باید حتماً سیستم‌های لوله‌کشی داخلی را مورد توجه قرار داده و از متریال‌های عایق متناسب با کاربری و با ضخامت درست استفاده نماید. عایق‌کاری سیستم‌های مکانیکی باعث می‌شود تا از بروز چگالش، نفوذ رطوبت و خراب شدن سیستم جلوگیری شود. بسیاری افراد فکر می‌کنند که می‌توان از هر نوع عایقی برای هر کاربری استفاده کرد، در صورتیکه جهت دستیابی به نتایج مطلوب باید سیستم مورد نظرتان بررسی شده تا عایقی متناسب با آن به شما پیشنهاد شود.

تفاوت عایق الاستومری و عایق فایبرگلاس

تفاوت عایق الاستومری و عایق فایبرگلاس

عایق نقشی حیاتی در خانه‌ها و ساختمان‌ها دارد. اگر به دنبال عایق‌کاری ساختمان، منزل یا محیط کار خود باشید حتماً این سوال برایتان پیش آمده که عایق الاستومری بهتر است یا عایق فایبرگلاس؟ عایق باعث ایجاد مقاومت در برابر انتقال حرارت یا جریان می‌شود و در حالت ایده‌آل باعث افزایش کارآمدی گرمایش ساختمان و تهویه آن می‌گردد. به طور خلاصه عایق‌کاری باعث حفظ دمای داخل ساختمان می‌شود. این کار باعث رفاه حال ساکنان ساختمان شده و هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد. اما حتماً باید برای دستیابی به نتایج مطلوب در این زمینه اطلاعات کافی در مورد عایق داشته باشید.

عایق الاستومری برای محیط‌های صنعتی

عایق الاستومری برای محیط‌های صنعتی

پایپینگ (لوله‌کشی) نقشی اساسی در بسیاری از فرآیندهای صنعتی تاسیسات شیمیایی، پتروشیمی و نیروگاه‌ها ایفا می‌کند، چراکه در واقع اجزای اصلی مانند ستون‌ها، دیگ‌های بخار، مخازن، بویلرها، توربین‌ها و ... را به یکدیگر متصل کرده و جریان مواد و انرژی را تسهیل می‌نماید. عوامل اساسی موثر در بهره‌وری پایپینگ در فرآیندهای صنعتی شامل کارآمدی انرژی، قابلیت اطمینان تحت شرایط مختلف، بعلاوه عملکرد کنترل فرآیند و دوام مکانیکی می‌باشد. این ساختاری مطلوب برای محیط‌های عملیاتی است. عایق حرارتی لوله نقشی مهم و اساسی در تحقق این عوامل و الزامات دارد.

بررسی اجمالی بازار عایق الاستومری؛ روندها و پیش‌بینی‌ها

بررسی اجمالی بازار عایق الاستومری؛ روندها و پیش‌بینی‌ها

محبوبیت عایق الاستوری در بازار جهانی به دلیل توسعه عملکرد حرارتی فوق‌العاده آن در کاربری‌های با دمای بالا می‌باشد. یکی دیگر از دلایل اقبال عمومی این عایق مقاوم بودن در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) و عواملی محیطی دیگر می‌باشد.

متریال عایق فوم الاستومری سلول بسته

متریال عایق فوم الاستومری سلول بسته

سیر تکاملی عایق فوم الاستومری سلول بسته از سال 1900 شروع شد و تاثیر بسیار زیادی بر روی صنعت تولید عایق داشت. مهمترین ویژگی این تحول مقاومت بالای این عایق در برابر رطوبت بود، که در واقع نتیجه ساختار سلولی آن می‌باشد. بافت این عایق شامل میلیون‌ها مانع ریز است که از نفوذ آب جلوگیری می‌کنند. این ویژگی نه تنها از آسیب‌های ناشی از رطوبت (مانند ایجاد کپک) جلوگیری می‌کند بلکه عملکرد حرارتی پایدار سیستم را در طولانی مدت نیز تضمین می‌نماید.

صرفه جویی در انرژی، هزینه و زمان با عایق الاستومری

صرفه جویی در انرژی، هزینه و زمان با عایق الاستومری

سیستم عایقی که به خوبی طراحی و نصب شده باشد مزایایی فوری و طولانی مدت را در پی خواهد داشت. عایق‌کاری صحیح از کارکنان، تجهیزات، سیستم‌ها و بودجه شما به خوبی محافظت می‌کند. برخی از مزایای عمده عایق الاستومری عبارتند از: ۱- کاهش هزینه‌های انرژی ۲- جلوگیری از چگالش رطوبت ۳- کاهش ظرفیت و سایز […]