عایق الاستومری لوله‌ای چاکدار چسبدار

corner

عایق الاستومری لوله‌ای چاکدار چسبدار
سیستم حرفه‌ای صرفه‌جویی در انرژی

عملکرد خوب عایق به نصب صحیح آن بستگی دارد. نصب صحیح عایق باعث اطمینان از یکپارچگی سیستم شده و همین باعث جلوگیری از بروز چگالش بر روی لوله‌های عایق شده می‌گردد. بروز چگالش در یک سیستم مکانیکی نه تنها باعث چکه کردن آب می‌شود بلکه اثرات مخربی را هم برای عایق‌ها و هم برای خود سیستم به همراه دارد.
بخشی از نصب صحیح عایق بستن دقیق و درست درزهای طولی عایق می‌باشد که البته عایق‌های الاستومری جدید بر روی خود این ویژگی را دارند، عایق لوله‌ای چاکدار چسبدار مناسب‌ترین گزینه برای عایق کردن لوله‌ها می‌باشد.
با استفاده از عایق لوله‌ای چاکدار چسبدار می‌توان به بهترین شکل لوله‌ها را محافظت کرد. با استفاده از این عایق می‌‍توانید مطمئن باشید که درزهای امتداد عایق ۱۰۰% بسته خواهند شد و بدین ترتیب بالاترین میزان کنترل چگالش را خواهید داشت. این عایق در طولانی مدت مقرون به صرفه می‌باشد. اگر می‌خواهید لوله‌کشی‌های آب سرد و گرم خانگی را عایق کنید که در این صورت بروز چگالش اولویت شما نیست، می‌توانید برای بستن درزها از چسب‌های حساس به فشار استفاده کنید.
نصب عایق لوله‌ای چاکدار چسبدار بسیار آسان بوده و به همین دلیل در زمان بسیار صرفه‌جویی می‌شود. برشی که در امتداد این عایق وجود دارد باعث شده تا دیگر نصاب نیازی به برش عایق نداشته باشد. در نتیجه دیگر نیازی نیست در نصاب عایق در پروژه درگیر بُرش و چسب زدن عایق‌ها شود. این عایق محدوده سایز گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. اگر مکانی که قصد استفاده از عایق لوله‌ای را دارید باید از نظر ظاهری نیز زیبایی داشته باشد می‌توانید از عایق‌های سفید رنگ استفاده کنید. هم عایق‌های سفید رنگ و هم سیاه رنگ هر دو محافظتی بسیار عالی را در برابر اتلاف حرارت، چگالش و نفوذ رطوبت دارند و همین امر باعث شده تا این عایق‌ها انتخابی ایده‌آل برای سیستم‌های لوله‌کشی مکانیکی باشند.

corner

عایق الاستومری لوله‌ای چاکدار چسبدار

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت سفارش، لطفا با تکمیل فرم زیر شروع کنید.

لیست قیمت
عایق الاستومری رولی پافلکس

لیست قیمت
عایق الاستومری رولی کافلکس

لیست قیمت
عایق الاستومری لوله‌ای پافلکس

لیست قیمت
عایق الاستومری لوله‌ای کافلکس

لیست قیمت
ملزومات نصب عایق الاستومری

انواع عایق الاستومری لوله‌ای

ملزومات نصب عایق الاستومری لوله‌ای چاکدار چسبدار

icon

گام اول

اتصالات پیش ساخته

زانویی و قسمت‌های T شکل پیش‌ساخته K-FLEXبه صورت ساده و با انواع روکش آلومینیوم

icon

گام دوم

روکش آلومینیوم (AL CLAD)

تمامی این روکش‌ها برای مصارف داخلی و خارجی مقاوم به رطوبت و ضربات فیزیکی می‌باشند.

icon

گام سوم

چسب مخصوص

این چسب با فرمولی مخصوص جهت نصب عایق‌های الاستومری ساخته شده است.

 

icon

گام چهارم

نوار درزگیر چسب‌دار

این نوارهای درزگیر جهت اطمینان از عدم نفوذ گردوغبار و بخار آب، تقویت اتصال درز عایق‌ها، جلوگیری از اتلاف انرژی از محل درزها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محصولات
عایق الاستومری لوله‌ای

عایق الاستومری لوله‌ای دارای ساختار سلول بسته بوده و به عنوان یک عایق حرارتی و برودتی، در صنعت تاسیسات و صنایع وابسته بطور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. عایق الاستومریک لوله‌ای، جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های قدیمی همانند پشم شیشه محسوب می گردد، چرا که علارغم ویژگی های منحصر به فرد خود، بدلیل راحتی نصب، تنوع در ضخامت و قابلیت بکارگیری در فضاهای داخلی و خارجی، طیف عملکردی بسیار وسیعی را فراهم نموده است.

"عایق‌های الاستومری در سرتاسر جهان و در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. "

عایق‌کاری از افراد، تجهیزات و سیستم‌های شما محافظت کرده و هزینه‌ها را تا حد چشم‌گیری کاهش می‌دهد. اصلی‌ترین و مهم‌ترین هدف استفاده از عایق الاستومری، جلوگیری از انتقال گرما و سرما از محیط به محل یا شی عایق‌کاری شده است. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های عایق‌های الاستومری، نارسایی حرارت می‌باشد. به طور کلی، مزایای عایق الاستومری عبارتند از:

مقاومت و استحکام فوق‌العاده

عایق‌های الاستومری در برابر حرارت بالا، گاز ازن، اشعه ماورابنفش و همچنین در شرایط نامناسب جوی، رطوبت، آلاینده‌ها و گازهای خورنده مقاومت بسیار بالایی دارند. از دیگر نقاط قوت این عایق‌ها استحکام بالای آن‌ها در برخورد با موادشیمیایی می‌باشد.

مقاومت رطوبتی

یکی از مخرب‌ترین و مشکل‌سازترین موارد در عایق‌کاری، رشد کپک می‌باشد که در عایق‌های الاستومری به دلیل عدم تولید ذرات، سطح صاف و مقاومت رطوبتی که دارند این مشکل به راحتی از بین رفته است.

نصب راحت و سریع

نصب راحت و سریع آن به همراه خودبست، بسیار مناسب برای محیط‌هایی است که فضای کاری زیادی ندارند

پایداری بسیار بالا

پایداری عایق الاستومری در همه شرایط آب و هوایی (به این صورت که عایق حالت خود را در هر شرایطی حفظ می‌کند. در گرما حالت خود را از دست نمی‌دهد و در سرما ترک نمی‌خورد. دمای ۲۰- تا ۱۸۰+ درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند).

چسبندگی بالا

چسبندگی عایق الاستومری بسیار بالا بوده و به همه سطوح فلزی، بتنی، سنگی، آسفالت و.... به راحتی می‌چسبد.

انعطاف فوق‌العاده

انعطاف بالای عایق‌های الاستومری باعث مقاومت آن در برابر لرزش‌ها می‌شود.

مقاوم در برابر ضربات مکانیکی

یکی از نکات قابل توجه در مورد عایق های الاستومری این است که حتی اگر این عایق در برابر ضربات مکانیکی آسیب ببیند، قسمت آسیب دیده عایق نیز در مقابل جذب رطوبت و رشد قارچ و باکتری‌ها مقاوم است.

عدم نیاز به کاور و پوشش

عایق حرارتی و برودتی الاستومری سلول بسته، نیاز به کاور و یا پوشش برای جلوگیری از نفوذ رطوبت ندارد، زیرا ساختار سلول بسته آن اصولا آب را به خود جذب نمی‌کند.

نحوه محاسبه ضخامت عایق الاستومری


یکی از کلیدهای اساسی و کارآمد جهت بالابردن کارآیی تاسیسات مکانیکی، استفاده از عایق مناسب با ضخامت‌های مناسب است. عملکرد اصلی عایق، کاهش انتقال حرارت در تاسیسات است. علاوه براین انتخاب مناسب‌ترین نوع عایق، بهترین طریقه نصب، انتخاب ضخامت و اندازه صحیح بسیار حیاتی است. رعایت موارد ذکر شده باعث کاهش انتقال حرارت و بالا رفتن کارآیی و بهبود عملکرد تاسیسات مکانیکی می‌گردد. برای محاسبه کردن ضخامت عایق الاستومری ضروری است که بدانیم هر نوع عایق چه ویژگی‌هایی دارند. یکی از مهم‌ترین مراحل در عایق‌کاری انتخاب عایق مناسب است، اما این فقط قسمت کوچکی از کار است یعنی شما بعد از انتخاب نوع عایق باید ضخامت، ویژگی و فاکتورهای دیگری را نیز مدنظر قراردهید. عایق‌های الاستومری نیز دارای ضخامت‌ها و ویژگی‌های گوناگون می‌باشند که باید با توجه به شرایط سنجیده و انتخاب گردند.
تیم پترو ایلیا برای شما جداولی را تهیه کرده است؛ که با توجه به شرایط محیط شما را در انتخاب مناسب‌ترین ضخامت برای عایق‌های الاستومری راهنمایی می‌کند. فاکتورهای مدنظر قرار گرفته شده دما و رطوبت محیط است و متریال موردنظر جهت عایق‌کاری می‌باشد.

نکات فنی در انتخاب عایق الاستومری لوله‌ای چاکدار چسبدار

عایق الاستومری مناسب داکت


 • ۱
  شرایط معتدل
  شرایط معتدل
  ۲۶°C- | رطوبت نسبی %۵۰
  ۱۵°C ۱۲°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  ۹mm ۹mm ۱۳mm ۱۹mm ۲۵mm

 • ۲
  شرایط معمول
  شرایط معمول
  ۳۰°C- | رطوبت نسبی %۷۰
  ۱۵°C ۱۲°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  ۱۳mm ۱۳mm ۱۹mm ۲۵mm ۳۲mm

 • ۳
  شرایط سخت
  شرایط سخت
  ۳۲°C- | رطوبت نسبی %۸۰
  ۱۵°C ۱۲°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  ۱۳mm ۱۹mm ۲۵mm ۳۲mm ۵۰mm

 • ۴
  شرایط بسیار سخت
  شرایط بسیار سخت
  ۳۲°C- | رطوبت نسبی %۸۵
  ۱۵°C ۱۲°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  ۲۵mm ۲۵mm ۳۲mm ۳۸mm ۵۰mm

عایق الاستومری مناسب خط لوله


 • ۱
  شرایط معتدل
  شرایط معتدل
  ۲۶°C- | رطوبت نسبی %۵۰
  سایز و دمای خط لوله ۱۴°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  کوچک‌تر از ۷۶mm ۹mm ۹mm ۹mm ۱۹mm
  بین ۷۶mm تا ۱۲۷mm ۹mm ۱۳mm ۱۳mm ۲۵mm
  بزرگ‌تر از ۱۲۷mm ۱۳mm ۱۳mm ۱۳mm ۲۵mm

 • ۲
  شرایط معمول
  شرایط معمول
  ۳۰°C- | رطوبت نسبی %۷۰
  سایز و دمای خط لوله ۱۴°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  کوچک‌تر از ۷۶mm ۹mm ۱۳mm ۱۳mm ۲۵mm
  بین ۷۶mm تا ۱۲۷mm ۹mm ۱۳mm ۱۳mm ۳۲mm
  بزرگ‌تر از ۱۲۷mm ۱۳mm ۱۳mm ۱۹mm ۳۲mm

 • ۳
  شرایط سخت
  شرایط سخت
  ۳۲°C- | رطوبت نسبی %۸۰
  سایز و دمای خط لوله ۱۴°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  کوچک‌تر از ۷۶mm ۱۳mm ۲۵mm ۱۹mm ۳۸mm
  بین ۷۶mm تا ۱۲۷mm ۱۳mm ۲۵mm ۲۵mm ۳۸mm
  بزرگ‌تر از ۱۲۷mm ۱۳mm ۲۵mm ۳۲mm ۵۰mm

 • ۴
  شرایط بسیار سخت
  شرایط بسیار سخت
  ۳۲°C- | رطوبت نسبی %۸۵
  سایز و دمای خط لوله ۱۴°C ۷°C ۲.۵°C ۱۸°C-
  کوچک‌تر از ۷۶mm ۱۳mm ۲۵mm ۲۵mm ۳۸mm
  بین ۷۶mm تا ۱۲۷mm ۱۹mm ۳۲mm ۳۲mm ۵۰mm
  بزرگ‌تر از ۱۲۷mm ۲۵mm ۳۲mm ۳۸mm ۵۰mm

رسانایی حرارتی

رسانایی حرارتی را عمدتا با اصطلاح K-value بیان می‌کنند. سرعت زمان عبور و سرایت گرمای ثابت از یک ماده همگن با درجه حرارت ثابت در جهت عمود بر همان ماده. مهم‌ترین عامل برای کاهش رسانایی حرارتی در تاسیسات استفاده از عایق الاستومری با ضخامت بالاست، بیشتر عایق‌های الاستومری، رسانایی حرارتی کمتر از یک دارند. نکته مهم دیگری که باید بدانیم میزان تغییرات دما در کل تاسیسات است یعنی ما باید میانگینی از تغییرات دمایی در کل تاسیسات را در نظر بگیریم و بعد مناسب‌ترین عایق الاستومری را برای آن انتخاب کنیم.

مقاومت حرارتی

مقاومت حرارتی بیشتر با عنوان R-value شناخته می‌شود. اندازه‌گیری توانایی کاهش جریان گرما به جای توانایی انتقال گرما. نرخ مقاومت حرارتی به ضخامت عایق الاستومری و همین‌طور به فاکتور رسانایی حرارتی بستگی دارد مخصوصاً در عایق‌های الاستومری تخت مانند عایق الاستومری لوله ای. اما در عایق‌های الاستومری لوله‌ای این فاکتور یک مقدار پیچیده‌تر است و علاوه بر ضخامت و فاکتور مقاومت حرارتی به قطر لوله نیز بستگی دارد.

هدایت حرارتی

هدایت حرارتی را با اصطلاح V-value می‌شناسیم، میزان رسانایی حرارتی در مواد ترکیب شده در سیستم عایق الاستومری شامل مواد تشکیل‌دهنده اصلی، رویه عایق و فضاهای خالی ریز داخل عایق.

حمل و نقل سریع

ارسال به تمام نقاط کشور

صرفه جویی در زمان

دریافت محصول بی‌دغدغه

پرداخت امن

۱۰۰٪ امنیت در پرداخت

پشتیبانی از ۹ تا ۱۸

شنبه تا ۵شنبه

ارائه فاکتور رسمی

اطمینان کامل از خرید