کارخانه مانیسمان یکی از تولید کنندگان پیشرو و مطرح دنیا در زمینه ساخت انواع لوله‌های بدون درز می‌باشد. لوله فلزی مانیسمان ضد زنگ، لوله مانیسمان فولادی بدون درز، لوله‌ها و تیوب‌هایی که از آلیاژهای بر پایه نیکل ساخته می‌شوند همگی از محصولات این شرکت معتبر می‌باشند. شرکت لوله مانیسمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان در این عرصه می‌باشد که تاریخی ۱۲۵ ساله دارد و زمانی که به عقب بازگردیم شاهد خواهیم بود این شرکت مخترع تیوب‌های فولادی ضد زنگ بدون درز بوده است. پترو ایلیا انرژی در این مقاله به معرفی لوله مانیسمان می‌پردازد.

تولید صنعتی لوله‌های فولادی بدون درز به زمان اختراع این لوله‌ها توسط برادران مانیسمان (Mannesmann) در سال ۱۸۸۵ باز می‌گردد. اختراع آن‌ها انقلابی در صنعت تولید لوله، مهندسی مکانیک و ساخت وسیله نقلیه محسوب می‌شود به طوری که امروزه لوله مانیسمان به عنوان با کیفیت‌ترین لوله و تیوب در سطح دنیا مطرح است و مفهوم لوله بدون درز و لوله مانیسمان با هم یکی شده‌اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید همان کارخانه تولیدی که در اواخر قرن ۱۹ میلادی توسط برادران مانیسمان (مَکس و رِینهارد مانیسمان) مورد استفاده قرار می‌گرفت، همین امروز هم در حال تولید لوله مانیسمان فولادی بدون درز و ضد زنگ است.

تولید صنعتی لوله‌های فولادی بدون درز

این شرکت امروزه با بکارگیری تجهیزات مدرن در حال تولید لوله صنعتی مانیسمان در آلمان، فرانسه، ایتالیا و آمریکا است. فولاد ضد زنگ آستنیتی که در برابر خوردگی مقاوم است شامل محتوای آلیاژی بیشتر (مانند نیکل، کروم و مولیبدن) می‌باشد. این آلیاژها در برابر انواع مختلف خوردگی‌ها‌ که در اثر مواد شیمیایی تَر رخ می‌دهد مقاوم هستند و قادر به حفظ ماتریس مکعبی آستنیتی می‌باشند. با این شرایط می‌توان طیف وسیع و بسیار متنوعی از لوله‌های فولادی ضد زنگ را تولید کرد.

به دنبال کامل‌ترین خدمات هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و محصولات در کنار شما هستیم. برای دریافت مشاوره در انتخاب و خرید تجهیزات می‌توانید، همین حالا با ما تماس بگیرید.
۰۲۶۳۲۵۶۳۷۹۶

امروزه سه بخش عمده کارخانه لوله مانیسمان در حال تولید طیف گسترده‌ای از لوله‌ها و تیوب‌ها است که هر کدام کاربردهای مختلفی دارند. از لوله صنعتی مانیسمان در سیستم‌های تزریق، نیروگاه‌ها و دیگ‌های بخار گرفته تا خطوط لوله حجیم و بزرگ استفاده می‌شود.

شرکت‌های تولیدی خط لوله عمدتاً لوله‌هایی را تولید می‌کنند که در صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. گروه یورو پایپ (EUROPIPE) یکی از شرکای تجاری شرکت مانیسمان است که از پیشگامان بازار جهانی لوله‌های قطر بزرگ و جوشی که طول زیادی هم دارند می‌باشد. شرکت مانیسمان فقط در یکی از کارخانه‌های زیرمجموعه خود سالانه یک میلیون تُن لوله مانیسمان فولادی تولید می‌کند.

خط تولید لوله مانیسمان

خط تولید لوله مانیسمان GmbH (MLP) در شهر هام و زیگن آلمان و خط تولید لوله مانیسمان Grossrohr GmbH (MGR) در شهر زالتسگیتر قرار دارد. MGR سالانه ۲۰۰ هزار تن لوله قطر بزرگ (تا ۶۶ اینچ) با جوش اسپیرال تولید می‌کند که در ساخت خطوط لوله مورد استفاده قرار می‌گیرند. MLP متخصص تولید تیوب‌های جوشی طویل است که کاربردها و مصارف مختلفی دارند. تیوب‌های MLP با قطر ۴ الی ۲۴ اینچ در صنایع نفت، گاز، خطوط لوله آب و سازه‌های فولادی در میادین نفتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از ستون‌های اصلی شرکت مانیسمان کارخانه تولید لوله دقیق است. لوله دقیق مانیسمان از پیشگامان بازار اروپا است و کارخانه‌های تولیدی آن در آلمان، فرانسه، هلند و مکزیک می‌باشند. این کارخانه‌ها سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن لوله مانیسمان بدون درز تولید می‌کنند. لوله دقیق (لوله‌ای فولادی با قطر کم که از لحاظ ابعادی با دقت فراوانی تولید می‌شود) ابتداً در صنعت خودروسازی و مهندسی مکانیک بکار گرفته شد. همچنین از لوله دقیق مانیسمان در بخش انرژی، سیستم‌های تزریق ریل مشترک، سیستم‌های درایو و هیدرولیک یا در ساخت دیگر بخار استفاده می‌شود.

محصولات شرکت مانیسمان با خط تولید تیوب‌های فولادی ضد زنگ کامل می‌شود. گروه تیوب فولادی ضد زنگ مانیسمان (MST) قادر است تا در طی یک سال ۳۰ هزار تن لوله مانیسمان فولادی ضد زنگ و لوله‌های ساخته شده بر پایه آلیاژ حاوی نیکل تولید نماید. این دسته از کارخانجات مانیسمان در آلمان، فرانسه، ایتالیا و آمریکا مستقر شده‌اند. از مزایای فولاد ضد زنگ نسبت به کربن استیل معمولی این است که در برابر خوردگی و گرما مقاوم‌تر است. محصولات تولیدی گروه MST بیشتر در ساخت نیروگاه‌ها و صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعریف لوله مانیسمان

تعریف لوله مانیسمان

عمدتاً لوله‌ها با دو روش تولید می‌شوند، درزدار و بدون درز. در هر دو روش ابتدا مواد خام اولیه قالب‌ریزی می‌شوند. در یک روش با کشیدن فولاد آن را تبدیل به لوله بدون درز کرده و در روش دیگر با جوش دادن دو سر ورقه فولاد لوله درزدار تولید می‌کنند.

تیوب و لوله بدون درز مانیسمان

تیوب و لوله بدون درز مانیسمان

لوله بدون درز همانطور که از نامش پیداست به لوله‌ای گفته می‌شود که درز ندارد و اتصالی جوشی در آن وجود ندارد. لوله فولادی بدون درز از یک ورقه فولاد جامد تهیه می‌شود. این ورقه ابتدا گرما داده می‌شود و سپس با کشیدن آن را طوری حالت می‌دهند که شکل لوله به خود بگیرد. آنگاه این لوله توخالی از درون قالبی شامل حدیده عبور داده می‌شود تا قطر خارجی آن کاهش داده شده و قطر داخلی آن افزایش یابد.

لوله درزدار (لوله جوشی)

لوله درزدار (لوله جوشی)

لوله درزدار از طریق نَوَرد کردن ورقه فولاد و جوش دادن طولی آن ساخته می‌شود. فرآیند تولید لوله درزدار با نَوَرد کردن ورقه فولاد و ایجاد درجه ضخامت مورد نظر آغاز می‌شود. طی این فرآیند یک نوار مسطح ایجاد می‌گردد. این نوار مسطح مطابق با سایزی که لوله می‌خواهد تولید شود بُرش می‌خورد. لوله از طریق حرکت دادن سیم‌پیچ برش درون مجموعه‌ای از غلتک‌ها شکل گرفته و سپس درزهای آن در محیطی که از لحاظ شیمیایی خنثی است جوش داده می‌شود. درز جوش داده شده در لوله درزدار ضعیف‌ترین قسمت لوله است که در واقع قدرت لوله را به قدرت جوش لوله محدود می‌کند.

تفاوت لوله مانیسمان و درزدار

تفاوت لوله مانیسمان و درزدار

لوله مانیسمان (لوله بدون درز) فاقد درزهای جوشی است. از لحاظ فنی درز موجود در لوله‌های جوشی به عنوان نقطه ضعف آن‌ها شناخته می‌شود که این لوله را در برابر خرابی و خوردگی آسیب‌پذیرتر می‌نماید. گرچه که امروزه بهبود فرآیند تولید لوله درزدار باعث افزایش قدرت و عملکرد درزهای جوشی شده است. اما لوله‌ مانیسمان این مشکل را ندارد و از آنجایی که جوشی در آن وجود ندارد بدیهی است که احتمال چنین ضعفی هم در آن نمی‌رود. به طور کلی لوله درزدار ۲۰% کمتر از لوله بدون درز می‌تواند فشار را تحمل کند.

از آنجایی که لوله‌های بدون درز جوش ندارند می‌توانند فشار کاری بیشتری را نسبت به لوله‌های درزدار با همان سایز و متریال تحمل کنند. همچنین لوله اهنی مانیسمان در برابر خوردگی مقاومت بیشتری دارد و این به دلیل عدم وجود جوش در ساختار این لوله می‌باشد که باعث می‌شود کمتر در معرض ناخالصی‌ها، نقص‌ها و اختلاف در نرمی نواحی مختلف لوله باشد.

لوله بدون درز نیازی به گذراندن تست یکپارچگی جوش ندارد در صورتی که این فاکتور برای لوله‌های درزدار (جوشی) الزامی است. نکته دیگر اینکه لوله بدون درز پس از تولید کاملاً سفت و سخت می‌شود بنابراین نیازی به انجام عملیات حرارتی نخواهد داشت. اکثر لوله‌های درزدار پس از تولید نیازمند عملیات حرارتی هستند.

قیمت لوله درزدار ارزان‌تر از قیمت لوله مانیسمان است و در طول‌های متفاوت موجود می‌باشد. لوله مانیسمان همیشه می‌تواند جایگزین خوبی برای لوله درزدار باشد اما ممکن است همیشه نتوان لوله درزدار را جایگزین لوله اهنی مانیسمان کرد.

معمولاً ضخامت دیواره لوله‌های درزدار یکپارچه‌تر از ضخامت دیواره لوله مانیسمان است. فرآیند تولید لوله‌های درزدار به شکلی است که راحت‌تر می‌توان ضخامتی یکسان را در سرتاسر لوله ایجاد کرد. همچنین کیفیت پرداخت سطح لوله‌های درزدار بسیار بهتر از لوله‌های مانیسمان است. و نهایتاً اینکه مدت زمان فرآیند تولید لوله مانیسمان طولانی‌تر لوله‌های درزدار است.

کاربرد لوله مانیسمان

کاربرد لوله مانیسمان

لوله مانیسمان معمولاً به دو روش لوله نورد گرم و لوله نورد سرد تولید می‌شود. لوله مانیسمان فولادی بر اساس شکل به دو نوع تقسیم می‌شود: شکل دَوار و شکل خاص. لوله مانیسمان در اشکال مختلف و متنوعی مانند مربعی، بیضوی، مثلثی، شش ضلعی، خربزه‌ای، ستاره‌ای و بال مانند تولید می‌شود. بیشترین قطر لوله مانیسمان ۶۵۰ میلیمتر و کمترین قطر آن ۰.۳ میلیمتر است. بسته به کاربرد لوله مانیسمان، این لوله هم با دیواره‌های ضخیم و هم با دیواره‌های نازک تولید می‌شود. لوله مانیسمان فولادی عمدتاً در ساخت لوله‌های حفاری استفاده می‌شود که در زمین‌شناسی منابع نفتی کاربرد دارند. برخی از انواع لوله مانیسمان در صنایع پتروشیمی، ساخت دیگ‌های بخار، لوله یاتاقان و یا ساخت لوله‌های فولادی سازه‌ای در اتومبیل‌ها، تراکتورها و صنعت هوانوردی مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توان از لوله مانیسمان برای انتقال انواع سیالات نظیر نفت، گاز، آب و ضایعات سیال استفاده کرد.

یکی از مزایای بسیار مهم لوله مانیسمان تحمل فشارهای بالاست. علیرغم اینکه قیمت لوله مانیسمان در بازار روز نسبت به قیمت دیگر لوله‌ها گران‌تر است اما تقاضای زیادی دارد و می‌تواند نیازهای شما را برطرف نماید. یکی دیگر از نقاط قوت این لوله قدرتش در بارگیری است.

مزایای لوله مانیسمان

مزایای لوله مانیسمان

  • قابلیت تحمل فشارها و دماهای بالا
  • مقاومت بیشتر در برابر خوردگی
  • می‌توان آن را مطابق اندازه‌های از پیش تعیین شده تولید کرد
  • استفاده از آلیاژهای با کیفیت در ساخت آن
  • پرداخت‌هایی که بر روی لوله مانیسمان انجام می‌شود دارای طبقه‌بندی‌ها و انواع مختلف است
  • می‌توان آن را بر اساس اندازه‌های دلخواه برش داد
  • این لوله‌ها دارای استاندارد ISO 9001:2000 می‌باشند
  • نسبت به لوله‌های درزدار ظاهری یکپارچه‌تر دارد
  • سیال‌ها عمدتاً راحت‌تر درون لوله مانیسمان حرکت می‌کنند