پترو ایلیا

دسته‌بندی نشده

تعداد مقاله :۳
سختی آب چیست؟ عوامل ایجاد رسوب کدامند؟
دسته‌بندی نشده

سختی آب چیست؟ عوامل ایجاد رسوب کدامند؟

تعریف ساده سختی آب میزان کلسیم و منیزیم حل شده در آب است. سختی آب در مواد معدنی حل شده که عمدتاً کلسیم و منیزیم هستند بالاست. ممکن است آخرین دفعه‌ای که دست خود را شسته‌اید متوجه تاثیر سختی آب شده باشید. بسته به میزان سختی آب ممکن است پس از شستن دست‌هایتان با آب و صابون، احساس کنید که هنوز یک لایه نازک (رسوب) بر روی دست‌ها قرار دارد. در صورتیکه سختی آب زیاد باشد، صابون با کلسیم (که میزان آن در آب سخت زیاد است) واکنش نشان داده و باعث ایجاد رسوب صابون می‌شود. هنگامی که از آب سخت برای پاک کردن چیزهای مختلف نظیر دست‌ها، موها و یا شستن لباس‌ها استفاده می‌کنید به میزان بیشتری شوینده یا صابون نیاز خواهید داشت.

تیم تحریریه پتروایلیا
alarm_on
۵دقیقه
تله بخار چیست ویژگی‌ها و انواع آن کدامند؟
دسته‌بندی نشده

بررسی تله بخار ویژگی ها و انواع آن

تله بخار نوعی شیر اتوماتیک است که گازهای متراکم و غیر متراکم را فیلتر می‌کند و اجازه رهایی بخار را نمی‌دهد. بخار وسیله‌ای برای انتقال مقادیر قابل کنترل انرژی از دیگ بخار اتوماتیک مرکزی به محل مورد استفاده است. بخار تولید شده توسط بویلر حاوی انرژی گرمایی است که برای گرما دادن به محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانیکه بخار انرژی خود را در اثر گرم کردن محصول از دست می‌دهد، چگالش رخ می‌دهد. بخشی از انرژی که بخار حامل آن است در اثر هدر رفت تشعشعات از لوله‌ها و اتصالات از بین می‌رود. پس از هدر رفت این انرژی گرمایی، بخار به حالت میعان در می‌آید. اگر این میعان پس از تشکیل شدن فوراً از بین نرود با کُند کردن انتقال گرما به چرخه فرآیند کارایی سیستم را کاهش خواهد داد. وجود کندانس گازی در سیستم بخار می‌تواند باعث صدمه فیزیکی ناشی از تجمع آب و یا خوردگی شود.

تیم تحریریه پتروایلیا
alarm_on
۹دقیقه
تست‌های لوله مانیسمان فولادی
دسته‌بندی نشده

تست‌های لوله مانیسمان فولادی

لوله مانیسمان فولادی در واقع یک سطح مقطع توخالی است که در برابر فشار هوا، بخار، آب، اسید و دیگر خورنده‌های شیمیایی مقاوم است.

تیم تحریریه پتروایلیا
alarm_on
۴دقیقه